Pokud si někdo myslí, že učit programovat děti je hračka, tak se šeredně plete. Pokud si ale někdo myslí, že to je peklo, tak by to neměl ani zkoušet, protože je úplně mimo. S jistotou mohu říct jen toto: Být připraven alespoň o 2 hodiny v předu je na hraně :-)
K logování stavu aplikace slouží v Pythonu velmi propracovaný standardní modul logging
. Použít tento modul je velmi jednoduché, může se ale stát, že programátor potřebuje netriviální funkcionalitu, a pak je třeba modul logging
znát opravdu dobře.
Tímto článkem by mohla začít celá série, kde se pokusím podělit o zkušenosti vedení robotického kroužku na základní škole, především z jeho technickým řešením. Protože nad kroužkem stále visí otazník, doufám, že nepůjde jen o články z přípravy. Jaké mám tedy plány?
V návaznosti na text s jehož obsahem souhlasím, ale jeho umístění již zřejmě nedohledám, jsem se rozhodl napsat jeho volné doplnění. Text se týkal postupu tvorby webových stránek, a v podstatě navazoval na mnoho jiných doporučení Jana Řezáče, autora knihy Web ostrý jako břitva. Tento článek je více o technologiích a vlastně se dá aplikovat na libovolný programátorský projekt.
Občas se potýkám s názory, že znovu vynalézat kolo, programovat projekt, jenž na trhu je, je zbytečné mrhání časem. Pravda je, že někdy to tak určitě je. Jsem ale přesvědčen, že ne vždy. Zejména u krátkodobých projektů to může být pro autora velmi přínosné.
© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter