Author:
Ondřej Tůma
Date: 08:37 12.03.2014
V předchozí kapitole jsem otevřel grafickou knihovnu GTK+. Napsali jsme první aplikaci, která něco dělala. Dnes budeme pokračovat, tentokrát kontejnery. Ukážeme si tři nejzákladnější a řekneme si něco o tzv. balení widgetů v GTK+.
Author:
Ondřej Tůma
Date: 12:04 19.02.2014
V dnešním díle se podíváme na grafické rozhraní GTK+. Jde o jednu ze dvou největších grafických knihoven v unixovém světě. Zatímco QT začíná u C++, tak doménou GTK+ je stále ANSI C. To ale neznamená, že by nemělo podporu dalších programovacích jazyků. Vedle C++, Javy nebo C# v podobě projektu Mono, je to právě rozhraní pro jazyk Vala. Ten by se dal postavit někam mezi C++ a C#.
Author:
Ondřej Tůma
Date: 12:24 12.09.2013
Jak jsem slíbil, tak činím. Pro zatím se ale nebudeme pouštět do žádných větších akcí ;) a tak se podíváme jak pracovat se soubory. Jako i jindy se lze k jednomu výsledku dopracovat několika způsoby, některé si tedy představíme.
Author:
Ondřej Tůma
Date: 08:02 03.09.2013
Minulý, první díl byl spíše přehlídkou jazyka Vala. Dnes budeme více praktičtí. Vytvoříme si jednoduchou ukázkovou aplikaci, podíváme se na konvenci psaní programu, nějaké ty základní prostředky (takové STL) a samozřejmě budeme kompilovat.
Author:
Ondřej Tůma
Date: 17:12 31.05.2013
Kolik jazyků znáš, tolikrát si programátorem. Tak by se dalo parafrázovat známé přísloví. Konec konců, to je dnes možná jediný důvod učit se další programovací jazyk, nebo ne ? V tomto a dalších článcích se Vám pokusím představit programovací jazyk Vala a s ním spojené grafické rozhraní, tzv. toolkit GTK+.