Problém rychlého vývoje Open Source, aneb proč sem si nekoupil telefon s Androidem

Open Source to nejsou jen báječné programy zdarma, zejména to znamená otevřený zdrojový kód, nebo kompletní technická dokumentace v případě hardwaru. Tento otevřený kód má bohužel jednu fantastickou vlastnost, jeho vývoj je často velmi velmi rychlý.

Konfigurace v souboru, nebo v registrech ?

Při psaní aplikace mmarchitect sem narazil na zřejmě častou otázku a to kam s konfigurací. Mám na výběr hned několik možností, které se dají shrnout zhruba do dvou skupin. Uložit konfiguraci do souboru nebo do registrů.

Arduino - pulsně šířková modulace (PWM) v C(++)

Pulse Width Modulation (PWM) lze přeložit jako pulsně šířková modulace. Jde o signál, kdy z pinu Vašeho AVR čipu, ať už je to Arduino nebo ne, vychází hodinový signál, který vyvolává hardware sám na pozadí a nijak neovlivňuje chod hlavního programu vašeho procesoru.

Arduino - programování v čistém C(++)

O Arduinu bylo napsáno mnoho hello world článků, většina z nich ale ukazuje zdrojový kód napsaný v jazyku Wiring který byl vyvinut pro snazší práci s Arduinem. Já tímto článkem půjdu proti proudu a onen hello world ukážu v čistém C.

Mind Map Architect - myšlenkové mapy zdarma v Gtk+

Kdo zná myšlenkové mapy, pravděpodobně zná i program FreeMind, který je právem považován za jeden z nejlepších na scéně. Problém ale pro mnohé může být, že FreeMind je programován v jazyce Java, což sebou nese několik problémů. Za všechny ten nejzásadnější - rychlost.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter