Nečitelný spam

Každý to zná, podíváte se do svojí emailové schránky, a z 10ti nových emailů je v lepším případě jeden opravdový a ostatní je SPAM. Toto se děje v různých rozmezích u všech emailů, bez ohledu na to, zda mail je veřejný, vystaven na internetu, nebo je utajený a má zcela nesmyslnou adresu.

V mém případě jde o tu lepší variantu, a i přes množství tzv. mailových aliasů, které jsou veřejné a v hojném množství se vyskytují na internetu, umí můj server poměrně dobře rozeznat co spam je a co ne, a to i bez toho aniž by používal nějaké samoučící se spam filtry. Můj denní průměr tak činí kolem 1-3 spam mailů denně.


Jaké překvapení mě ale čekalo, když mě přišel nečitelný obrázkový spam. Spameři i administrátoři mail serverů používají stejné technologie, na propašování resp. odfiltrování spamu. Stalo se tak, že aby ochrany na straně serveru neuspěli, obrázek byl deformován. Tato skutečnost mě velmi pobavila, přeci jen, kdo by čekal nečitelný spam. Kdo ví, třeba nás jednou čeká doba, kdy najdeme v mailové schránce spam ve formě CAPTCHA.


Obrázkový spam ve formě captcha

Author:

Discussion

Ale je to dobrej nápad
...a to tě nenapadlo, že za tímhle spamem stojí robot ce se snaží rozpoznat skutečného člověka? Jen ten, kdo si díky spamu objedná ten výrobek, jen ten je skutečným člověkem.

Vítejme ve válce strojů :-)))
Your comment:

© 2019 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter