Jak se vaří Mapy.cz

Občas dostávám dotazy, co vlastně na těch mapách dělám, co tam vlastně programujeme, když už je všechno naprogramováno a hotovo, a jediné co by stálo za úpravu jed vzhled. Rozhodl sem se tedy napsat článek o mé práci, a možná trochu napovím co se chystá nového.

(A)sociální sítě vs. skutečný život

Můj postoj k Facebooku není ani zdaleka ojedinělý, a na youtube.com se nyní objevují velmi zajímavá a vtipná videa, která minimálně nabádají k zamyšlení. Tyto videa vřele doporučuji.

Internet je zaplaven množstvím bugů

Na internetu se již delší dobu vyskytuje velké množství bugů a jiných broučků. Těmto druhům bugů se velmi dobře daří především v na internetových stránkách a v internetových prohlížečích. Tito broučci jsou však v posledních dnech vidět čím dál více a je velmi pravděpodobné, že sídlí i ve vašem prohlížeči.

Nečitelný spam

Každý to zná, podíváte se do svojí emailové schránky, a z 10ti nových emailů je v lepším případě jeden opravdový a ostatní je SPAM. Toto se děje v různých rozmezích u všech emailů, bez ohledu na to, zda mail je veřejný, vystaven na internetu, nebo je utajený a má zcela nesmyslnou adresu.

Big Mac stoji v CR diky oslabeni koruny skoro stejne jako v USA

Nejnovější čísla známého Big Mac Indexu týdeníku The Economist ukazují, že ceny v Česku jsou díky oslabení koruny na přibližně stejné úrovni jako v USA. Loni v létě byla cenová hladina v Česku o 28 procent vyšší než v USA, nyní je to pouze o dvě procenta více. Britský týdeník zveřejňuje index každoročně a porovnává cenu hamburgeru sítě McDonald's v různých zemích.

© 2019 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter