Vala 1. - poprvé, ale ne naposled

Kolik jazyků znáš, tolikrát si programátorem. Tak by se dalo parafrázovat známé přísloví. Konec konců, to je dnes možná jediný důvod učit se další programovací jazyk, nebo ne ? V tomto a dalších článcích se Vám pokusím představit programovací jazyk Vala a s ním spojené grafické rozhraní, tzv. toolkit GTK+.

Problém rychlého vývoje Open Source, aneb proč sem si nekoupil telefon s Androidem

Open Source to nejsou jen báječné programy zdarma, zejména to znamená otevřený zdrojový kód, nebo kompletní technická dokumentace v případě hardwaru. Tento otevřený kód má bohužel jednu fantastickou vlastnost, jeho vývoj je často velmi velmi rychlý.

Konfigurace v souboru, nebo v registrech ?

Při psaní aplikace mmarchitect sem narazil na zřejmě častou otázku a to kam s konfigurací. Mám na výběr hned několik možností, které se dají shrnout zhruba do dvou skupin. Uložit konfiguraci do souboru nebo do registrů.

Arduino - pulsně šířková modulace (PWM) v C(++)

Pulse Width Modulation (PWM) lze přeložit jako pulsně šířková modulace. Jde o signál, kdy z pinu Vašeho AVR čipu, ať už je to Arduino nebo ne, vychází hodinový signál, který vyvolává hardware sám na pozadí a nijak neovlivňuje chod hlavního programu vašeho procesoru.

Arduino - programování v čistém C(++)

O Arduinu bylo napsáno mnoho hello world článků, většina z nich ale ukazuje zdrojový kód napsaný v jazyku Wiring který byl vyvinut pro snazší práci s Arduinem. Já tímto článkem půjdu proti proudu a onen hello world ukážu v čistém C.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter