V posledních dnech se toho hodně děje v oblasti diakritiky a doménových názvů. Již dnes si můžete rezervovat registraci eu domén s diakritikou. A i když česká internetová populace dala několikrát najevo, že nechce diakritiku v názvech domén, objevují se články a celé blogy na podporu IDN systému i u české národní domény.
Jelikož i já nejprve musel malinko hledat how-to, rozhodl jsem se zde popsat jednu z dvou předpřipravených cest, jak donutit Vašeho tučňáka uspat a zase probudit k životu a ušetřit tak drahocenný čas jinak věnovaný startu systému.
Linux se dnes již hodí na mnoho míst včetně desktopu. A s přílivem tzv. netbooků zažívá Linux úplný boom. Je to především proto, že Linux se hodí i na starší, přesněji pomalejší resp. slabší hardware. U notebooků a netbooků se v některých prostředí konečně objevují funkce, které jsou známé u konkurence, ale odlehčená prostředí tímto netrpí, jak tedy i tam dostat pěkné osd ukazatele hlasitosti?
A tak se stalo že i já opouštím loď PHP a nastupuji do letadla Python. Co mě k tomuto vede, a co to znamená pro mé webové IT okolí, které sleduje moje PHP projekty, se pokusím vysvětlit v tomto blog-postu.
Někdy se stane, že nemáme k dispozici na našem hostingu tzv. rewrite, nebo si jeho pravidla nemůžeme sami zpravovat (např. u lighttpd serveru). V jiných pokročilých webových programovacích jazycích je ale obvyklé, použít tabulku adres a handlerů na funkce, které takovou adresu (požadavek) obslouží.
© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter