Univerzální nebo konkretní řešení ?

V souvislosti se zpracováním OSM dat, jsem s kolegy opětovně provětral můj názor na univerzální řešení. Tento názor není čerstvý. Neustále se vyvíjí a konkretizuje, nicméně spíš se jen piluje do hlubších detailů na základě nových zkušeností, než aby se měnila jeho podstata. Rád bych se o tento, možná kontroverzní názor podělil. Třeba Vás povede k zamyšlení.

PoorHttp: PoorWSGI vydán, co dál ?

Po pěti letech jsem vydal jednu z částí původního balíku PoorHttp, PoorWSGI. Jde o lehký WSGI konektor, který řeší obsluhu url a základní práci s požadavkem. Za dobu pěti let se velmi změnil, i když záměr zůstal stejný. Co bude dál ?


Release PoorWSGI je připraven k vydání

V tomto blog postu se pokusím zodpovědět na dvě nejdůležitější otázky, které si laskavý čtenář pythonista položí. Co to je PoorWSGI a proč jsem ho vůbec psal. Tedy do toho.

Vala 5: GTK+ Kontejnery

V předchozí kapitole jsem otevřel grafickou knihovnu GTK+. Napsali jsme první aplikaci, která něco dělala. Dnes budeme pokračovat, tentokrát kontejnery. Ukážeme si tři nejzákladnější a řekneme si něco o tzv. balení widgetů v GTK+.

Vala 4. grafické rozhraní GTK+

V dnešním díle se podíváme na grafické rozhraní GTK+. Jde o jednu ze dvou největších grafických knihoven v unixovém světě. Zatímco QT začíná u C++, tak doménou GTK+ je stále ANSI C. To ale neznamená, že by nemělo podporu dalších programovacích jazyků. Vedle C++, Javy nebo C# v podobě projektu Mono, je to právě rozhraní pro jazyk Vala. Ten by se dal postavit někam mezi C++ a C#.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter