Vlastní gui na webových stránkách

Webové stránky a aplikace zvlášť, často zasahují do uživatelského rozhraní (UI), zvláště pak do toho grafického (GUI). Mění ne jen jeho vzhled, ale i chování. Zda je to přínosné, vhodné a moudré se pokusím vysvětlit v tomto článku.

Zásah do soukromí prostřednictvím cookie ?

Vědět něco o internetovém uživateli chtějí v podstatě dva druhy lidí a v obou případech často útočí zejména na vaší peněženku. Ovšem jedni to dělají v  mezích zákona a druzí tento zákon překračují, ať už ten napsaný na papíře, nebo ten všeobecně známý. Jaká nebezpečná data jim v tom pomáhají se pokusím vysvětlit v tomto článku.

JAK na třídy

V minulém článku o JAK sem shrnul základní metody a mechanismy, které se hodí každému programátorovi. JavaScript je však jazyk objektový, a i JAK je na objektech založen. Jak se s objekty a jejich třídy pracuje, se pokusím vysvětlit v tomto článku.

Twitter ano Facebook ne ?!

Někomu se může zdát alibistické, že vystupuji proti Facebooku a jiným ostatním sociálním sítím, ale sám aktivně používám Twitter. Tomu pak odpovím otázkou: A je Twitter sociální síť ? Odpověď je bezesporu ano, ale jeho použití je natolik specifické, že by se dal klidně označit jako nové podání RSS.

Jak na JAK

JavaScriptová knihovna JAK byla vytvořena programátory firmy Seznam.cz. Je na ní postaveno mnoho seznamáckých aplikací, je snadná na použití, dobře dokumentovaná, otestovaná a funkční na většině prohlížečů a co je pro zkušené programátory důležité, neomezuje.

© 2025 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter