Je Windows lepší pro robotiky začátečníky ?

Tento článek je reakcí na úvodník v časopise Robot Revue 05/2011. Snaží se uvést na pravou míru některá fakta, resp. vyvrátit některá dogmata o Linuxu. Dále pokračuje text tak jak byl poslán do redakce časopisu.

Proč se databáze PostgreSQL nehodí na tvorbu webovky.

Tento článek se nesnaží hanit PostgreSQL za každou cenu. Je to souhrn názorů, které ukazují spíše na to, že na hostingový server se lépe hodí MySQL. Proč tomu tak je, se pokusím vysvětlit. Nejsem však dlouhodobý uživatel PostgreSQL a některých "vad" jsem si všiml teprve nedávno při hlubším sbližování. Věcné připomínky a případné vyvedení z omylu rád uvítám v komentářích.

BlackMouse Linux neumřel, BlackMouse Pkgsrc Linux žije!

I když se zdá, že projekt je již dávno mrtvý a nic ho již k životu neprobudí opak je pravdou. BlackMouse Linux byl téměř od počátku postaven na pkgsrc stromu, ze kterého také čerpal většinu svého softwarového vybavení. Pkgsrc je rozhodně projekt aktivní, a BlackMouse Linux také.

Uspání linuxové distribuce Debian Lenny

Jelikož i já nejprve musel malinko hledat how-to, rozhodl jsem se zde popsat jednu z dvou předpřipravených cest, jak donutit Vašeho tučňáka uspat a zase probudit k životu a ušetřit tak drahocenný čas jinak věnovaný startu systému.

osd volume v xfce

Linux se dnes již hodí na mnoho míst včetně desktopu. A s přílivem tzv. netbooků zažívá Linux úplný boom. Je to především proto, že Linux se hodí i na starší, přesněji pomalejší resp. slabší hardware. U notebooků a netbooků se v některých prostředí konečně objevují funkce, které jsou známé u konkurence, ale odlehčená prostředí tímto netrpí, jak tedy i tam dostat pěkné osd ukazatele hlasitosti?

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter