Proč se databáze PostgreSQL nehodí na tvorbu webovky.

Tento článek se nesnaží hanit PostgreSQL za každou cenu. Je to souhrn názorů, které ukazují spíše na to, že na hostingový server se lépe hodí MySQL. Proč tomu tak je, se pokusím vysvětlit. Nejsem však dlouhodobý uživatel PostgreSQL a některých "vad" jsem si všiml teprve nedávno při hlubším sbližování. Věcné připomínky a případné vyvedení z omylu rád uvítám v komentářích.

Internet je zaplaven množstvím bugů

Na internetu se již delší dobu vyskytuje velké množství bugů a jiných broučků. Těmto druhům bugů se velmi dobře daří především v na internetových stránkách a v internetových prohlížečích. Tito broučci jsou však v posledních dnech vidět čím dál více a je velmi pravděpodobné, že sídlí i ve vašem prohlížeči.

php rewrite

Někdy se stane, že nemáme k dispozici na našem hostingu tzv. rewrite, nebo si jeho pravidla nemůžeme sami zpravovat (např. u lighttpd serveru). V jiných pokročilých webových programovacích jazycích je ale obvyklé, použít tabulku adres a handlerů na funkce, které takovou adresu (požadavek) obslouží.

Tři způsoby jak provozovat Python s Lighttpd

Když sem začal přemýšlet o výměně PHP za Python, narazil sem na základní problém, a to jak dotyčnou Python webovku vlastně provozovat a tím pádem jí i psát. Nabízí se v podstatě několik možností, mod_python, CGI, FastCGI a aplikační server. O vybraných možnostech budu psát v následujícím blog-postu, ale o mod_python se jen zmíním.

Zlaté Zboží.cz

Celý počítačový průmysl je postavený na výměně dat mezi uživateli, proto vlastně vznikl internet. Data jenž si uživatelé vyměňují jsou ale různého, komplexního charakteru a tak není divu, že vznikly takové IT obory, jenž se zabývají pouze struktury a formáty dat, které jsou k výměně potřeba.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter