Formiko - yet another reStructured and Markdown editor

Napsal jsem další editor, specializovaných přímo na reStructuredText a Markdown v Pythonu, v GTK+3. Co mě k tomu vedlo, a jaký je výsledek se pokusím sepsat v následujícím článku, který může být považován za první oficiální představení tohoto nového editoru.

Když dva říkají totéž není to totéž

Díky přírodní katastrofě v Japonsku se strhla neuvěřitelná lavina mediální masáže na téma jaderných elektráren. Díky vypuštění neskutečně matoucích bludů samozřejmě vzrostla i určitá vlna kritiky a upřesnění. Jak, to ale je s tou ekologií, čistými energiemi a obnovitelnými zdroji ?

Slepice nebo vejce ? Software nebo hardware ?

Nedávná diskuze mě přiměla k napsání článku právě o tomto tématu. Často totiž mnozí z nás přemýšlí co že to vlastně bylo dřív ? Článek na tuto „záhadu” rozhodně odpověď nepřinese, zato se pokusí donutit laskavého čtenáře k zamyšlení jak to s tím vývojem asi je, nebo možná má být.

Nahradí neznámá energie tu elektrickou ?

Při polemice nad lidskými dovednostmi občas zůstává rozum stát. Ovšem v porovnání nano či makro světa jsme stále nedošli na doraz fyzice. A já se ptám, až se dostaneme na opravdu nejmenší prvek, budeme stále používat elektrickou energii?

Technologický pokrok, když solíme silnice ?

Člověk má občas z dnešního světa pocit, že na tom nejsme tak špatně. Počítače toho umí každý dok dvojnásobek co rok předchozí, vyrábíme látky z vláken tak tenkých, že ani nejsou lidským okem viditelné, auta jezdí pomalu už jen na dobré slovo, ale silnice pořád solíme.

© 2019 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter