Jak na prezentaci

Nejsem sice kdo ví jaký prezentér, nicméně prezentaci jsem si mnohokrát opakovaně vyzkoušel na vlastní kůži. Znalý teorie, a rozhořčen přístupem našeho školství se pokusím vytipovat několik bodů, které jsou praxí prověřené, vyzkoušené a tedy (ne)fungují.

Přichází Cenzor!

Univerzální nebo konkretní řešení ?

V souvislosti se zpracováním OSM dat, jsem s kolegy opětovně provětral můj názor na univerzální řešení. Tento názor není čerstvý. Neustále se vyvíjí a konkretizuje, nicméně spíš se jen piluje do hlubších detailů na základě nových zkušeností, než aby se měnila jeho podstata. Rád bych se o tento, možná kontroverzní názor podělil. Třeba Vás povede k zamyšlení.

PoorHttp: PoorWSGI vydán, co dál ?

Po pěti letech jsem vydal jednu z částí původního balíku PoorHttp, PoorWSGI. Jde o lehký WSGI konektor, který řeší obsluhu url a základní práci s požadavkem. Za dobu pěti let se velmi změnil, i když záměr zůstal stejný. Co bude dál ?


Release PoorWSGI je připraven k vydání

V tomto blog postu se pokusím zodpovědět na dvě nejdůležitější otázky, které si laskavý čtenář pythonista položí. Co to je PoorWSGI a proč jsem ho vůbec psal. Tedy do toho.

10 tipů jak řešit SEO

Občas se mě na to lidé ptají, občas si ťukám na hlavu, co za bláboly některé firmy říkají jen aby vydělali. Rozhodl jsem se tedy sepsat těchto 10 tipů, které Vám pomohou se SEO, víc, než nějací erudovaní "specialisté". Vždy ale platí, že je důležité myslet a přemýšlet a ne jen slepě následovat jedince nebo skupinu!

© 2017 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter