Někdy se stane, že nemáme k dispozici na našem hostingu tzv. rewrite, nebo si jeho pravidla nemůžeme sami zpravovat (např. u lighttpd serveru). V jiných pokročilých webových programovacích jazycích je ale obvyklé, použít tabulku adres a handlerů na funkce, které takovou adresu (požadavek) obslouží.
Každý to zná, podíváte se do svojí emailové schránky, a z 10ti nových emailů je v lepším případě jeden opravdový a ostatní je SPAM. Toto se děje v různých rozmezích u všech emailů, bez ohledu na to, zda mail je veřejný, vystaven na internetu, nebo je utajený a má zcela nesmyslnou adresu.
Když sem začal přemýšlet o výměně PHP za Python, narazil sem na základní problém, a to jak dotyčnou Python webovku vlastně provozovat a tím pádem jí i psát. Nabízí se v podstatě několik možností, mod_python, CGI, FastCGI a aplikační server. O vybraných možnostech budu psát v následujícím blog-postu, ale o mod_python se jen zmíním.
Tento měsíc mě nemile překvapily dvě technologické novinky, připomněl sem si tak že uživatelé internetu jsou až moc důvěřiví a neuškodilo by jim trochu té zdravé paranoie. Nové technologie totiž až nápadně připomínají sci-fi filmy, ve kterých už vlastně neexistuje žádné soukromí.
Nejnovější čísla známého Big Mac Indexu týdeníku The Economist ukazují, že ceny v Česku jsou díky oslabení koruny na přibližně stejné úrovni jako v USA. Loni v létě byla cenová hladina v Česku o 28 procent vyšší než v USA, nyní je to pouze o dvě procenta více. Britský týdeník zveřejňuje index každoročně a porovnává cenu hamburgeru sítě McDonald's v různých zemích.
© 2024 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter