Extrémy okolo autorského zákona

Vznik pirátské strany zvedl nejednoho občana ze židle. Paradoxně ale ale nejvíc řvou ti, jenž šéfují legální, dokonce uzákoněné mafii u nás. Jak jinak nazvat nelogické, neoprávněné a uzákoněné vybírání poplatků do soukromých kapes členů organisací OSA a jim podobných?

Kdyby soudruh Rákosník věděl?

"Praha už volá, Praha už volá!" Tímto zpěvem je doprovázená scéna mého oblíbeného filmu Vesničko má, středisková, kdy soudruh Rákosník na cestě po Praze potká na Václavském náměstí skupinku mladistvých, poslouchajících hudbu se sluchátky na hlavě.

Udělejte to na Windows :)

Potřeboval sem nedávno své mamince dát vědět a nechtělo se mě utrácet za SMS, jabber měla vypnutý a tak sem pojal celou proceduru dostatečně vtipně. Začal sem dělat kouzla vzdáleně, jak jinak než z Linuxu na Linux.

Ano, Windows vyžadují restart po vložení USB Flash paměti

Někteří "nevěřící Tomášové" a především zcestné chyby OS Windows mě přiměli k vytvoření tohoto blogpostu. Windows nejsou ani náhodou dokonalé, a pokud jim to někdo v diskuzi připomene, konkrétní fakta popírají. Pokud se takových screenshotů bude více, možná vytvořím celou galerii. První do sbírky je vyžadovaný restart po vložení USB Flash paměti. S tím sem se setkal i na Windows Vista, ty naštěstí nepoužívám, takže až se ke mě dostane takový screenshot, rád ho přidám.

Je Linux k ničemu ? - diskuze

Na serveru root.cz se k článku Net Applications: podíl Linuxu překročil 1 % rozpoutala velká diskuze, kdy se několik zaníceních komentátorů snažilo v diskuzi o5 dokázat že Linux je k ničemu. Zde je je strohý výtah některých mých komentářů a jejich reakcí. Celou diskuzi najdete pod článkem, je ale velmi velmi velmi dlouhá. Z této diskuze snad v brzké době vytvořím další článek, který by měl opravit některé nepravdivé argumenty proti Linuxu.

© 2018 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter