Je Linux k ničemu ? - diskuze

Na serveru root.cz se k článku Net Applications: podíl Linuxu překročil 1 % rozpoutala velká diskuze, kdy se několik zaníceních komentátorů snažilo v diskuzi o5 dokázat že Linux je k ničemu. Zde je je strohý výtah některých mých komentářů a jejich reakcí. Celou diskuzi najdete pod článkem, je ale velmi velmi velmi dlouhá. Z této diskuze snad v brzké době vytvořím další článek, který by měl opravit některé nepravdivé argumenty proti Linuxu.

Pravé tlačítko myši je všemocné - nudná teorie

Úvodní teoretická část mé "příručky pro začátečníky". V kurzech studenty nudím nějakou tou historií, to zde dělat nebudu, nicméně se pokusím nastínit některé pojmy a pravidla práce s počítače, které by měl takový uživatel znát.

Ochrana autorů - Švédský rozsudek

V souvislosti s rozhodnutím Švédského soudu o osudu serveru The Pirate Bay se opět bouřlivě diskutuje o ochraně autorských práv u nás a v celé evropě. I já se přiživím na cele kauze malým zamyšlením.

Kde udělali soudruzi z NDR chybu II

Sepsal sem druhý díl o problémech aplikací, které působí uživatelům problémy. Nejde ani tak o chyby jako spíše neduhy a slabiny programů. Ne vždy je řešení prosté a tento text má tedy sloužit především k úvaze jak to udělat jinak - lépe. Dnešní díl se ale dotýká i vlastností které mohou trápit i pokročilé uživatele.

Kde udělali soudruzi z NDR chybu

Tímto "článkem" a případně dalšími v pokračování bych chtěl upozornit na různé překážky, které číhají na začínající uživatele PC  i když pokročilému uživateli nedělají problém, a jsou zažité, někomu kdo u počítače sedí poprvé mohou činit problémy zcela zásadní. Vycházím přitom z mých zkušeností z učení a tento text je tedy programátorskou částí seriálu Pravé tlačítko myši je všemocné. Soudruhy z NDR pak jsou všichni, kdo mají a měli podíl na tvorbě právě těchto problematických míst.

© 2018 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter