Kde udělali soudruzi z NDR chybu

Tímto "článkem" a případně dalšími v pokračování bych chtěl upozornit na různé překážky, které číhají na začínající uživatele PC  i když pokročilému uživateli nedělají problém, a jsou zažité, někomu kdo u počítače sedí poprvé mohou činit problémy zcela zásadní. Vycházím přitom z mých zkušeností z učení a tento text je tedy programátorskou částí seriálu Pravé tlačítko myši je všemocné. Soudruhy z NDR pak jsou všichni, kdo mají a měli podíl na tvorbě právě těchto problematických míst.

Pravé tlačítko myši je všemocné - o co jde

Již několik let učím základy práce s PC několik konkrétních typů lidí. Tento kontakt s obyčejnými uživateli, kteří se často s dnešní podobou IT příliš nesetkali mi přinesl mnoho. Své poznatky bych tedy chtěl nějak zúročit a to hned na dvou frontách. První fronta je výuka práce s PC. Budoucí série článků by měla být jakousi kostrou, či podklady pro případnou knihu nebo průvodce uživatelů, kteří se chtějí s PC naučit pracovat. Druhá fronta je vývojová. Tedy tvůrcům aplikací by snad mohlo pomoci pochopit jak uživatelé budou jejich aplikace vnímat a jaké chování budou od nich vyžadovat.

Microsoft je nekompatibilní v našich ulicích

Dlouhá léta koloval mezi lidmi vtip o společnosti Microsoft, která až bude vyrábět auta, budou kompatibilní pouze s některými typy vozovky. Po několika letech však vtip dostál smutné reality, se kterou se bude muset poprat nejeden řidič posledních modelů aut.

Tři marketingové nepravdy o Open Source

Komentáře u jednoho z článků na root.cz mě přivedli na myšlenku reagovat trochu rozsáhleji. Rozhodl jsem se shrnout nějaké nepravdy o Open Source programovém vybavení, které se šíří mezi lidmi jako velmi silný FUD.

Povolání: tvůrce webových stránek - schizofrenik

Níže popisovaný moment se předpokládám stává více lidem. Ti mě možná dají za pravdu, a nebo také ne :) Každý kdo vytváří webové stránky, více či méně pracuje s něčím již vytvořeným. Z počátku jednotlivé kusy kódu "krade", postupně si ale vytváří vlastní knihovničku různých funkcí, fíglů a triků.

© 2019 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter