Jak na prezentaci

Nejsem sice kdo ví jaký prezentér, nicméně prezentaci jsem si mnohokrát opakovaně vyzkoušel na vlastní kůži. Znalý teorie, a rozhořčen přístupem našeho školství se pokusím vytipovat několik bodů, které jsou praxí prověřené, vyzkoušené a tedy (ne)fungují.

Univerzální nebo konkretní řešení ?

V souvislosti se zpracováním OSM dat, jsem s kolegy opětovně provětral můj názor na univerzální řešení. Tento názor není čerstvý. Neustále se vyvíjí a konkretizuje, nicméně spíš se jen piluje do hlubších detailů na základě nových zkušeností, než aby se měnila jeho podstata. Rád bych se o tento, možná kontroverzní názor podělil. Třeba Vás povede k zamyšlení.

Release PoorWSGI je připraven k vydání

V tomto blog postu se pokusím zodpovědět na dvě nejdůležitější otázky, které si laskavý čtenář pythonista položí. Co to je PoorWSGI a proč jsem ho vůbec psal. Tedy do toho.

10 tipů jak řešit SEO

Občas se mě na to lidé ptají, občas si ťukám na hlavu, co za bláboly některé firmy říkají jen aby vydělali. Rozhodl jsem se tedy sepsat těchto 10 tipů, které Vám pomohou se SEO, víc, než nějací erudovaní "specialisté". Vždy ale platí, že je důležité myslet a přemýšlet a ne jen slepě následovat jedince nebo skupinu!

Drzost ISP JON.CZ, aneb co všechno se v Čechách děje

Před pár týdny jsem byl účastníkem velmi nečekaného a velmi nepříjemného zjištění. Drzost, s jakou někdo od lokálního ISP zneužívá bezpečnostní díru ADSL modemů, resp. Telefoníca O2 přípojek, případně nevědomosti uživatelů je neskutečná a zřejmě nemá obdoby. Rád bych se o mou zkušenost tímto způsobem podělil.

© 2022 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter