Jak sem hacknul IBM R30

Před několika lety, jsem si slavnostně koupil zcela nový notebook. Bylo to v době kdy pomalinku začínal boom těchto mobilních zařízení a tak to ještě nebyla docela tak levná záležitost. Konečná volba padla na low-endový notebook firmy IBM, model R30. Procesor 900 MHz Intel Celeron, 128 MB RAM, 40 GB HDD, CD-ROM a integrovaná grafická karta ATI Trident.

Když dva říkají totéž není to totéž

Díky přírodní katastrofě v Japonsku se strhla neuvěřitelná lavina mediální masáže na téma jaderných elektráren. Díky vypuštění neskutečně matoucích bludů samozřejmě vzrostla i určitá vlna kritiky a upřesnění. Jak, to ale je s tou ekologií, čistými energiemi a obnovitelnými zdroji ?

Je Windows lepší pro robotiky začátečníky ?

Tento článek je reakcí na úvodník v časopise Robot Revue 05/2011. Snaží se uvést na pravou míru některá fakta, resp. vyvrátit některá dogmata o Linuxu. Dále pokračuje text tak jak byl poslán do redakce časopisu.

Slepice nebo vejce ? Software nebo hardware ?

Nedávná diskuze mě přiměla k napsání článku právě o tomto tématu. Často totiž mnozí z nás přemýšlí co že to vlastně bylo dřív ? Článek na tuto „záhadu” rozhodně odpověď nepřinese, zato se pokusí donutit laskavého čtenáře k zamyšlení jak to s tím vývojem asi je, nebo možná má být.

© 2019 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter