Zásah do soukromí prostřednictvím cookie ?

Vědět něco o internetovém uživateli chtějí v podstatě dva druhy lidí a v obou případech často útočí zejména na vaší peněženku. Ovšem jedni to dělají v  mezích zákona a druzí tento zákon překračují, ať už ten napsaný na papíře, nebo ten všeobecně známý. Jaká nebezpečná data jim v tom pomáhají se pokusím vysvětlit v tomto článku.

Twitter ano Facebook ne ?!

Někomu se může zdát alibistické, že vystupuji proti Facebooku a jiným ostatním sociálním sítím, ale sám aktivně používám Twitter. Tomu pak odpovím otázkou: A je Twitter sociální síť ? Odpověď je bezesporu ano, ale jeho použití je natolik specifické, že by se dal klidně označit jako nové podání RSS.

(A)sociální sítě vs. skutečný život

Můj postoj k Facebooku není ani zdaleka ojedinělý, a na youtube.com se nyní objevují velmi zajímavá a vtipná videa, která minimálně nabádají k zamyšlení. Tyto videa vřele doporučuji.

Facebooku ne, a stokrát ne

Na serveru root.cz vyšel zajímavý překlad článku: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku. V horké diskuzi pod článkem je ale vytýkáno autorovi, že jde pořád o jeden a tentýž problém, jen jinak napsaný a navíc paranoidně přehnaný. Zkusím to tedy napsat sám a trochu jinak.

Nový velký bratr Facebook

Tento měsíc mě nemile překvapily dvě technologické novinky, připomněl sem si tak že uživatelé internetu jsou až moc důvěřiví a neuškodilo by jim trochu té zdravé paranoie. Nové technologie totiž až nápadně připomínají sci-fi filmy, ve kterých už vlastně neexistuje žádné soukromí.

© 2019 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter