Internetové připojení ve vlacích českých drah útočí na HTTPS!

Pokud jezdíte ve vlacích Českých Drah a máte štěstí, připojíte se na internet prostřednictvím wifi sítě s názvem CDWiFi. Problém ale je, že některé vlaky podvrhují SSL certifikáty, a v podstatě útočí na cestující Man in the middle útokem. (Aktualizováno 22.6.2016)

10 tipů jak řešit SEO

Občas se mě na to lidé ptají, občas si ťukám na hlavu, co za bláboly některé firmy říkají jen aby vydělali. Rozhodl jsem se tedy sepsat těchto 10 tipů, které Vám pomohou se SEO, víc, než nějací erudovaní "specialisté". Vždy ale platí, že je důležité myslet a přemýšlet a ne jen slepě následovat jedince nebo skupinu!

Generování statického webu

V posledních dnech se zabývám tvorbou ucelených stránek pro projekt Poor Http for Python. Stránky jako takové budou celkem prosté, budou na nich základní informace o projektu ve dvou jazycích, odkazy, archívy ke stažení a dokumentace v podobě referenční příručky a pár příkladů (tutoriál).

Poor Http / Publisher: metody aplikace

V minulém článku jsem se věnoval rozdělení a popsání aplikačních metod. V tomto článku pak ukážu jak takové metody mohou vypadat pod pokličkou. Použiji jazyk python a rozhraní webového serveru Poor Http, které je kompatibilní s modulem serveru Apache, mod_python pomocí nadstavby Poor Publisher.

Webové aplikace: metody

V rámci článků o pythonu, sem se rozhodl napsat i obecný článek o webu vysvětlující jiný pohled na programátorskou část. Snažím se v něm vysvětlit proč mluvím o některých adresách jako o metodách aplikace a proč někdy mluvím spíše o aplikacích a někdy spíše o webových stránkách.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter