Internetové připojení ve vlacích českých drah útočí na HTTPS!

Pokud jezdíte ve vlacích Českých Drah a máte štěstí, připojíte se na internet prostřednictvím wifi sítě s názvem CDWiFi. Problém ale je, že některé vlaky podvrhují SSL certifikáty, a v podstatě útočí na cestující Man in the middle útokem. (Aktualizováno 22.6.2016)

Jak na prezentaci

Nejsem sice kdo ví jaký prezentér, nicméně prezentaci jsem si mnohokrát opakovaně vyzkoušel na vlastní kůži. Znalý teorie, a rozhořčen přístupem našeho školství se pokusím vytipovat několik bodů, které jsou praxí prověřené, vyzkoušené a tedy (ne)fungují.

beta.mapy.cz

Seznam na přelomu roku zveřejnil zcela novou verzi svých map na adrese beta.mapy.cz. Pokusím se shrnout, co je nového na celé aplikaci.

Pravé tlačítko myši je všemocné - nudná teorie

Úvodní teoretická část mé "příručky pro začátečníky". V kurzech studenty nudím nějakou tou historií, to zde dělat nebudu, nicméně se pokusím nastínit některé pojmy a pravidla práce s počítače, které by měl takový uživatel znát.

Pravé tlačítko myši je všemocné - o co jde

Již několik let učím základy práce s PC několik konkrétních typů lidí. Tento kontakt s obyčejnými uživateli, kteří se často s dnešní podobou IT příliš nesetkali mi přinesl mnoho. Své poznatky bych tedy chtěl nějak zúročit a to hned na dvou frontách. První fronta je výuka práce s PC. Budoucí série článků by měla být jakousi kostrou, či podklady pro případnou knihu nebo průvodce uživatelů, kteří se chtějí s PC naučit pracovat. Druhá fronta je vývojová. Tedy tvůrcům aplikací by snad mohlo pomoci pochopit jak uživatelé budou jejich aplikace vnímat a jaké chování budou od nich vyžadovat.

© 2019 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter