Opera, Chromium, Android, Google, Seznam a ti druzí

Posledních pár událostí mě rozesmutnilo, a znovu donutilo řešit některé bonusy dnešní zamračené doby. Kéž by tento blogpost nebyl jen výkřikem do tmy, a našla by se v československých vodách alternativa k velkému dobru.

Nové mapy.cz

Po jeden celý rok pracoval náš tým na nových mapách. Za tu dobu byly některé komponenty zcela přepsány, nahrazeny, nebo úplně zrušeny. Nově pracují mapy se standardním souřadnicovým systémem, mají mnohem více vzájemně propojených dat a změnil se přístup k hledání na mapách. Jaké jsou ty nejviditelnější změny ?

JAK na komplexní ovládací prvky

V dnešním díle seriálu o JavaSrciptovské knihovně JAK se podíváme na některé komplexní ovládací prvky, které jsou často používané na webových stránkách. Jde o kalendář, textový wysiwyg editor a galerie obrázků.

Jak se vaří Mapy.cz

Občas dostávám dotazy, co vlastně na těch mapách dělám, co tam vlastně programujeme, když už je všechno naprogramováno a hotovo, a jediné co by stálo za úpravu jed vzhled. Rozhodl sem se tedy napsat článek o mé práci, a možná trochu napovím co se chystá nového.

JAK na animované menu

V dnešním díle se podíváme na jednu z možných implementací animovaného menu nasazeného na stránkách babybox.cz. Byť je tato implementace nasazená v provozu, patří právě mezi ty, které osobně nedoporučuji. Nicméně zde bylo na výběr něco v javascriptu, co by zvládl i indexovací robot, nebo nějaký flash zmetek, volba byla tedy jasná.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter