JAK na třídy

V minulém článku o JAK sem shrnul základní metody a mechanismy, které se hodí každému programátorovi. JavaScript je však jazyk objektový, a i JAK je na objektech založen. Jak se s objekty a jejich třídy pracuje, se pokusím vysvětlit v tomto článku.

Twitter ano Facebook ne ?!

Někomu se může zdát alibistické, že vystupuji proti Facebooku a jiným ostatním sociálním sítím, ale sám aktivně používám Twitter. Tomu pak odpovím otázkou: A je Twitter sociální síť ? Odpověď je bezesporu ano, ale jeho použití je natolik specifické, že by se dal klidně označit jako nové podání RSS.

Jak na JAK

JavaScriptová knihovna JAK byla vytvořena programátory firmy Seznam.cz. Je na ní postaveno mnoho seznamáckých aplikací, je snadná na použití, dobře dokumentovaná, otestovaná a funkční na většině prohlížečů a co je pro zkušené programátory důležité, neomezuje.

Poor Http vs. Apache Benchmark

Po dokončení další verze (Apache compatible) Poor Http serveru, jsem chtěl zjistit, jak je na tom server s výkonem ve skutečnosti. Vyslal jsem ho tedy s malou podporou Lighttpd do boje se serverem Apache (2.2.16) a mod_pythonem (3.3.1).

(A)sociální sítě vs. skutečný život

Můj postoj k Facebooku není ani zdaleka ojedinělý, a na youtube.com se nyní objevují velmi zajímavá a vtipná videa, která minimálně nabádají k zamyšlení. Tyto videa vřele doporučuji.

© 2024 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter