Nahradí neznámá energie tu elektrickou ?

Při polemice nad lidskými dovednostmi občas zůstává rozum stát. Ovšem v porovnání nano či makro světa jsme stále nedošli na doraz fyzice. A já se ptám, až se dostaneme na opravdu nejmenší prvek, budeme stále používat elektrickou energii?

Jak se vaří Mapy.cz

Občas dostávám dotazy, co vlastně na těch mapách dělám, co tam vlastně programujeme, když už je všechno naprogramováno a hotovo, a jediné co by stálo za úpravu jed vzhled. Rozhodl sem se tedy napsat článek o mé práci, a možná trochu napovím co se chystá nového.

Nový velký bratr Facebook

Tento měsíc mě nemile překvapily dvě technologické novinky, připomněl sem si tak že uživatelé internetu jsou až moc důvěřiví a neuškodilo by jim trochu té zdravé paranoie. Nové technologie totiž až nápadně připomínají sci-fi filmy, ve kterých už vlastně neexistuje žádné soukromí.

Microsoft je nekompatibilní v našich ulicích

Dlouhá léta koloval mezi lidmi vtip o společnosti Microsoft, která až bude vyrábět auta, budou kompatibilní pouze s některými typy vozovky. Po několika letech však vtip dostál smutné reality, se kterou se bude muset poprat nejeden řidič posledních modelů aut.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter