Tímto "článkem" a případně dalšími v pokračování bych chtěl upozornit na různé překážky, které číhají na začínající uživatele PC i když pokročilému uživateli nedělají problém, a jsou zažité, někomu kdo u počítače sedí poprvé mohou činit problémy zcela zásadní. Vycházím přitom z mých zkušeností z učení a tento text je tedy programátorskou částí seriálu Pravé tlačítko myši je všemocné. Soudruhy z NDR pak jsou všichni, kdo mají a měli podíl na tvorbě právě těchto problematických míst.
Již několik let učím základy práce s PC několik konkrétních typů lidí. Tento kontakt s obyčejnými uživateli, kteří se často s dnešní podobou IT příliš nesetkali mi přinesl mnoho. Své poznatky bych tedy chtěl nějak zúročit a to hned na dvou frontách. První fronta je výuka práce s PC. Budoucí série článků by měla být jakousi kostrou, či podklady pro případnou knihu nebo průvodce uživatelů, kteří se chtějí s PC naučit pracovat. Druhá fronta je vývojová. Tedy tvůrcům aplikací by snad mohlo pomoci pochopit jak uživatelé budou jejich aplikace vnímat a jaké chování budou od nich vyžadovat.
Dlouhá léta koloval mezi lidmi vtip o společnosti Microsoft, která až bude vyrábět auta, budou kompatibilní pouze s některými typy vozovky. Po několika letech však vtip dostál smutné reality, se kterou se bude muset poprat nejeden řidič posledních modelů aut.
Níže popisovaný moment se předpokládám stává více lidem. Ti mě možná dají za pravdu, a nebo také ne :) Každý kdo vytváří webové stránky, více či méně pracuje s něčím již vytvořeným. Z počátku jednotlivé kusy kódu "krade", postupně si ale vytváří vlastní knihovničku různých funkcí, fíglů a triků.
© 2024 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter