Opensource vs. Československo

Po přečtení článku od Filipa Procházky Opensource v českých podmínkách si dovolím i já adresovat nejen Davidu Grudlovi následující text. Je to popsání, i možné vysvětlení mé zkušenosti z opensource v zemích bývalého Československa.

Myšlení se musí změnit!

Proč v Čechách nadáváme na stavebníky silnic a proč jim to tak trvá ? Proč je svět zaplněn nekvalitními padělky z Číny ? Na tyto otázky existuje jistě řada různých odpovědích podložených vědeckými studii. Já se na to v tomto článku pokusím podívat trochu jinak, selským rozumem, zkušenostmi a vlastní dostatečně bujnou představivostí.

Když dva říkají totéž není to totéž

Díky přírodní katastrofě v Japonsku se strhla neuvěřitelná lavina mediální masáže na téma jaderných elektráren. Díky vypuštění neskutečně matoucích bludů samozřejmě vzrostla i určitá vlna kritiky a upřesnění. Jak, to ale je s tou ekologií, čistými energiemi a obnovitelnými zdroji ?

Sony, Microsoft, Apple a jiná monstra

K napsání tohoto článku mě vedla skutečnost, že Sony je ve svém tahu proti PSP hackrům tak daleko, že získává od platební služby PayPal data o všech dárcích jednoho majitele PSP, protože zveřejňoval návody, jak PSP ovládnout.

Hledání jména nového produktu

S hledáním jména pro nový produkt nebo službu je to stejně těžké, jako přijít s novým nápadem na takový produkt či službu. A i když nepatřím mezi producenty známých značek, myslím si, že jména, které jsem používal k pojmenování mých nápadů, jsou dostatečně dobré k tomu, abych napsal článek o tom, jak na to.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter