Je Windows lepší pro robotiky začátečníky ?

Tento článek je reakcí na úvodník v časopise Robot Revue 05/2011. Snaží se uvést na pravou míru některá fakta, resp. vyvrátit některá dogmata o Linuxu. Dále pokračuje text tak jak byl poslán do redakce časopisu.

Nové mapy.cz

Po jeden celý rok pracoval náš tým na nových mapách. Za tu dobu byly některé komponenty zcela přepsány, nahrazeny, nebo úplně zrušeny. Nově pracují mapy se standardním souřadnicovým systémem, mají mnohem více vzájemně propojených dat a změnil se přístup k hledání na mapách. Jaké jsou ty nejviditelnější změny ?

Web v Pythonu s Poor Http nebo Poor Publisher

Webové stránky psané v jazyce Python se stále moc nevidí, i přes to, že v mnohých případech je jeho použití daleko vhodnější než např. PHP. Důvodů proč tomu tak je, může být mnoho. Vedle „nevzdělanosti” webových programátorů, dostupnosti služby na straně webhostingových firem může být jedním z faktorů samotné rozběhnutí primitivní hello world aplikace a universálnost provozu takové aplikace.

Slepice nebo vejce ? Software nebo hardware ?

Nedávná diskuze mě přiměla k napsání článku právě o tomto tématu. Často totiž mnozí z nás přemýšlí co že to vlastně bylo dřív ? Článek na tuto „záhadu” rozhodně odpověď nepřinese, zato se pokusí donutit laskavého čtenáře k zamyšlení jak to s tím vývojem asi je, nebo možná má být.

JAK na AJAX

Oblíbenou webovou technologií je AJAX. I přesto, že se toto slovo stále používá jako zaříkadlo, skrývá se pod ním funkcionalita prohlížeče vytvořit asynchronní dotaz (request) na server, na pozadí již načtené stránky. JAK tuto funkcionalitu obaluje také.

© 2023 Ondřej Tůma McBig. Ondřej Tůma | Based on: Morias | Twitter: mcbig_cz | RSS: articles, twitter